TheSoccerShop Challenge Cup Draw!

The draw for the First and Second Rounds of TheSoccerShop Challenge Cup was just made. The full draw is below!

(West of Scotland Football League clubs are in bold because… well… that’s a lot of fixtures!)

FIRST ROUND

Pollok v Tranent
Thornton Hibs v Rutherglen Glencairn
Dunbar United v Drumchapel United
Vale of Clyde v East Kilbride Thistle
Maybole Juniors v Vale of Leven
Easthouses Lily v Larkhall Thistle
Carluke Rovers v Kilbirnie Ladeside
Irvine Victoria v St Anthony’s
Sauchie v Kilwinning Rangers
Threave Rovers v Ormiston
Jeanfield Swifts v Lochgelly Albert
Bonnyrigg Rose v Newtongrange Star
Broxburn Athletic v Creetown
Spartans v Kinnoul

SECOND ROUND

Craigmark Burtonians v Bonnyton Thistle
Greenock Juniors v Vale of Clyde/East Kilbride Thistle
Johnstone Burgh v Maryhill
Ardeer Thistle v Pollok/Tranent
Glenafton Athletic v Neilston
Royal Albert v Wigtown & Bladnoch
Shettleston v Shotts Bon Accord
Lothian Thistle Hutchison Vale v Dalry Thistle
Cumnock Juniors v Wishaw Juniors
Glenrothes v St. Cadoc’s
Hurlford United v Civil Service Strollers
Darvel v Easthouses Lily/Larkhall
Kelty Hearts v Auchinleck Talbot
Ardrossan Winton Rovers v University of Stirling
Luncarty v Whitletts Victoria
Glasgow Perthshire v Petershill
Thornton/Rutherglen Glencairn v Nithsdale Wanderers
Eyemouth United v Muirkirk Juniors
Edinburgh United v Arthurlie
Newmains United v Edinburgh University
Edinburgh South v Blantyre Victoria
Troon v Preston Athletic
Kilsyth Rangers v Rossvale
Gartcairn v Inverkeithing Hillfield Swifts
Broxburn/Creetown v Irvine Meadow XI
Irvine Victoria/St. Anthony’s v East Kilbride
Glasgow University v Hill of Beath Hawthorn
Thorniewood United v Craigroyston
Renfrew v Bonnyrigg Rose/Newtongrange
Saltcoats Victoria v Lochore Welfare
Musselburgh Athletic v Benburb
Gala Fairydean Rovers v Sauchie/Kilwinning Rangers
Kennoway Star Hearts v St. Roch’s
Dundonald Bluebell v Kirkintilloch Rob Roy
Annbank United v Maybole Juniors/Vale of Leven
Newton Stewart v Yoker Athletic
Linlithgow Rose v Kello Rovers
Largs Thistle v Dalbeattie Star
Lugar Boswell Thistle v Lochar Thistle
Cambuslang Rangers v Girvan
Lesmahagow Juniors v Port Glasgow Juniors
Lanark United v Ashfield
Bellshill Athletic v Cumbernauld United
Whitehill Welfare v Carluke Rovers/Kilbirnie Ladeside
Beith Juniors v Clydebank
Heriot-Watt University v Dunbar/Drumchapel United
Forth Wanderers v Threave Rovers/Ormiston
Blackburn United v Newburgh
Gretna 2008 v Penicuik Athletic
St Andrews United v Hawick Royal Albert United
Haddington Athletic v Abbey Vale
Upper Annandale v Berwick Rangers
Vale of Leithen v Heston Rovers
Jeanfield Swifts/Lochgelly v Caledonian Braves
Dalkeith Thistle v BSC Glasgow
East Stirlingshire v Spartans/Kinnoul
Rosyth v Camelon
Peebles Rovers v Oakley United
Dunipace v Mid Annandale
Coldstream v Crossgates Primrose
Bo’ness United v Burntisland Shipyard
Lochmaben v Kirkcaldy & Dysart
St Cuthbert Wanderers v Tynecastle
Leith Athletic v Tweedmouth Rangers